A belügyminisztérium szóvivője azt mondta, hogy az UMP a szavatok 49,39%-át sikerült megszereznie. Az ellenzéki koalíció pedig 47.61%-ot kapott. Az ellenzéki pártok felháborodtak és jelezték, hogy nagy valószínűséggel komoly csalások voltak.
Az ellenzéki pártok 10 éven át bojkottálták a törvényhozási választást a városállamban. A BBC helyi tudósítója Ahmed Said Egeh a fővárosból azt jelentette, hogy a szavazás békésen zajlott le és egy órával meghosszabbították a szavazást is, miután a vártnál is többen mentek el szavazni. A beszámolók szerint az ellenzéki pártok gond nélkül kampányolhattak és felvonulást is tartottak az országban és sok támogatójukat sikerült mozgósítani. Ráadásul 10 év után média megjelenést is kaptak az ellenzékiek.
Omar Guelleh elnök pártja az előző parlamentben mind a 65 képviselői helyet birtokolták. Dzsibuti egyébként stratégiai fontosságú kis országnak számít Kelet-Afrikában. Itt található a legnagyobb francia és amerikai katonai bázis egész Afrikában. A főváros kikötője pedig fontos szerepet tölt be a nemzetközi kereskedelemben és komoly logisztikai központnak számít. A dzsibuti kikötő bázisként is szolgál azoknak a külföldi csatahajóknak, akik a szomáliai kalózok ellen küzdenek az Ádeni-öbölben.
Omar Guelleh elnök és családja 1977-es függetlené válása óta irányítja Dzsibutit, amely korábban francia gyarmat volt. Az ország lakossága 996 ezer fő. Az elnököt két éve választották újra és harmdik elnöki ciklusát tölti jelenleg.