Hírügynökségi becslések szerint még mindig legalább 20 külföldi foglyuk van a támadóknak, akik továbbra is megszállva tartják a gáztelepet. Az algériai hadsereg körbezárta a létesítményt, de a külföldieket és a nemzetközi sajtót igyekeznek távol tartani. Így valóban nehéz pontos képet alkotni a történtekről. Az biztosnak látszik, hogy több száz algériai munkás kiszabadult, őket amúgy sem ellenőrizték és őrizték túl szigorúan, a terroristák a nyugati szakemberekre utaztak. Őket meg is kötözték. Az algériai, balul sikerült túszszabadító akció mérlegéről nincsenek pontos hírek és adatok, az egymásnak ellentmondó jelentések 15 és 30 közé teszik a külföldi halálos áldozatok számát. A túszejtők veszteségeiről sincs megbízható jelentés.
Japán részről nehezményezik, hogy a tájékoztatás nem épp megfelelő és a katonai támadás előtt senki sem konzultált a tokiói kormánnyal, holott több japán állampolgár élete forgott kockán Algériában. (Ezt egyébként több más, érintett kormány is nehezményezte.)
Abe Sinzo egyébként kénytelen volt lerövidíteni első külföldi útját az algériai terrorakció miatt. A japán miniszterelnök Vietnamban, Thaiföldön és Indonéziában járt. Útjának be nem vallott célja az volt, hogy Kínával szemben valamiféle ázsiai szövetséget hozzon létre. Kína gyors fejlődése növekvő gazdasági és katonai ereje aggodalmat kelthet a három meglátogatott országban, hiszen mind Vietnamban, mind Thaiföldön és Indonéziában jelentős számú kínai kisebbség él. Ez a kisebbség igen aktív a gazdasági életben, befolyása tehát számánál jóval nagyobb. Más kérdés, hogy Japán második világháborús szereplésére is emlékeznek Délkelet- Ázsiában és ez nem növeli a bizalmat a nacionalista japán kormányfő iránt sem Vietnamban sem Thaiföldön, sem pedig Indonéziában.