Több tucat civil megsebesült a légicsapásban – mondta Barnaba Marial Benjamin dél-szudáni információs miniszter. A szudáni hadsereg nem nyilatkozott az ügyben. A dél-szudáni szóvivő elmondta, hogy a légicsapás Kit Kit körzetben történt. Állítólag a szudániak a tüzérséget is bevették. A dél-szudáni hadsereg válaszolt ugyan a támadásra, de a légicsapást nem tudta kivédeni.
A szudáni vezetés rendszerint visszautasítja azokat a vádakat, hogy légicsapásokat hajtana végre Dél-Szudán területén. A két ország között rendkívül ellenséges a viszony, ennek ellenére a két elnök megegyezett abban, hogy hamarosan tárgyal a vitás kérdésekről.
Dél-Szudán függetlené válása óta nem sikerült megállapodni számos határ menti terület hovatartozásáról. A két ország 2012 áprilisában egy kisebb háborút is vívott emiatt. Végül részben az ENSZ fenyegetésének hatására felfüggesztette a fegyveres harcokat. A szudániaknak komoly problémát jelent, hogy Dél-Szudán leállította az olajtermelést. A két ország az olaj exportból származó bevételek megosztásáról sem jutott megállapodásra. Dél-Szudán a hivatalos adatok szerint napi 350 ezer hordó olajt képes kitermelni. Az exportra szánt olajat viszont csak Szudánon keresztül tudja elszállítani és finomítani. A szudániak viszont tranzitdíjat is követelnek a vezetékrendszer használatáért a déliektől. Szudán emellett folyamatosan azzal vádolja a délieket, hogy támogatják a Kék Nílusban és Dél-Kordofánban harcoló lázadó szervezeteket, amely hadban állnak a központi vezetéssel és azt szeretnék, ha a területeket Dél-Szudánhoz csatolnák. Ezt a vádat pedig Dél-Szudán utasítja vissza rendszeresen.