2011 szeptemberében a két ország vezetése számos kérdésben megállapodásra jutott, de az egyezség végrehajtása megakadt. A találkozó fő célja éppen az, hogy a folyamatot újraindítsák.
A legfontosabb kérdések között szerepel az olajtermelés és az olaj eladásából származó bevételek elosztása. Az olajmezők jelentős része Dél-Szudánban van és a hivatalos adatok szerint a déliek napi 350 ezer hordó kitermelésére képesek. Szudán viszont a szállításhoz, finomításhoz és az exporthoz szükséges infrastruktúrával rendelkezik. A szudániak azt szeretnék, hogy a déliek fizessenek tranzitdíjat az olajvezetékek használatáért, amelyek Port Szudán kikötővárosba vezetnek. A díjról viszont nem sikerült egyezségre jutni. A két ország egymásra utalt, ha nincs termelés, akkor nincs szállítás és feldolgozás, nincs bevétel, amit el lehetne osztani.
Komoly feszültséget jelent a két ország között, hogy számos terület hovatartozásáról nem sikerült megállapodni. 2011 áprilisában egy kisebb háborúba is belekeveredett a két Szudán Abyei régió hovatartozása miatt. Abyei olajban és legelő területekben gazdag vidék, mind a két fél magáénak követeli. Komoly problémát jelent, hogy a helyi lakosság megosztott. Az egyik részük Szudánhoz, míg a másik Dél-Szudánhoz csatlakozna.
A szeptemberi találkozón a két ország abban is megállapodott, hogy visszavonja csapatait a határ közeléből és a határszakaszok mentén demilitarizált övezetet alakít ki, de azóta nem volt érdemi előrelépés az ügyben.