A helikopter legénysége az UNMISS békefenntartó misszióban teljesített szolgálatot, amely 2011 júliusában kezdte el a működését, miután Dél-Szudán elnyerte függetlenségét. Az ENSZ azt jelentette, hogy a helikopter felderítést végzett azon a területen, amelyen a dél-szudáni hadsereg gyakran összecsap a Yau Yau lázadó szervezet fegyvereseivel. A dél-szudáni hadsereg először tagadta, hogy köze lenne az ügyhöz, de később elismerte, hogy katonái tévedésből lelőtték a gépet. A dél-szudáni hadsereg az incidensről azt nyilatkozta, nem volt tudomása arról, hogy az ENSZ helikoptere a térségben felderítést végez. A katonák állítólag azt hitték, hogy a szudáni légierő egyik helikoptere szállított fegyvereket a lázadóknak.
Nem ez az első eset, hogy a dél-szudáni katonák tüzet nyitnak az UNMISS orosz helikoptereire, amelyeket az ENSZ szerződés alapján bérel egy orosz cégtől. Az orosz vezetés a korábbi esetek miatt azzal fenyegetőzött, hogy kivonja helikoptereit a misszióból.
A dél-szudáni hadseregnek ráadásúl nem ez volt az első végzetes tévedése. Szeptemberben a déliek tévedésből a saját hajójukat süllyesztették el, azt hitték, hogy az a szudáni hadseregé. Az incidensben több mint 10 déli katona meghalt.
Nemzetközi jogvédő szervezetek többször éles hangon bírálták a dél-szudáni hadseregben szolgáló katonákat, akik álláspontjuk szerint semmibe veszik az emberi jogokat. Több olyan jelentés is napvilágot látott, amely szerint a déli katonák civilek zaklatnak, erőszakoskodnak. A dél-szudáni hadseregben főleg olyan katonák szolgálnak, akik korábban különböző lázadó szervezetekben harcoltak a szudáni hadsereg ellen. A többségük soha nem kapott valódi katonai kiképzést. De harcolni, ölni, megtanult.