Egyiptomban továbbra is feszült a helyzet annak ellenére, hogy Morszi visszavonta azokat az elnöki rendeleteket, amelyekkel kibővítette hatalmát. Arra viszont nem volt hajlandó, hogy a december 15-re kiírt népszavazást eltörölje, akkor dönt a nép az ország új alaptörvényéről. Az ellenzéki vezetők további tiltakozó megmozdulásokra szólították fel támogatóikat. Amr Moussa volt külügyminiszter azt mondta, hogy nem Morszi elnök eltávolítása a céljuk, hanem egy jobb alkotmányt szeretnének. Az iszlamisták viszont jelezték, hogy készek utcára vonulni és ellentüntetést szervezni. Sokan attól tartanak, ha a két tábor ismét találkozik az utcán, akkor véres összecsapások robbanhatnak ki.
Morszi – hogy csillapítsa a kedélyeket- elrendelte az üdítőitalokra, sörre, cigarettára és egyéb árukra tervezett adóemelés eltörlését. Az elnök a Facebook közösségi oldalon jelentette be a döntést.
Az viszont már nem csitította a kedélyeket, hogy többlet jogosítványokat adott a hadseregnek a közbiztonság fenntartása érdekében. Ha szükséges, a katonák ezentúl civileket is letartóztathatnak. Hoszni Mubarak elnök bukása óta a rendőrség meggyengült az országban. A rendőrök gyakran tétlenül nézték végig, hogy az iszlamisták és az ellenzéki tüntetők összecsapnak egymással. Kairóban egyre több katonát látni, főleg az elnöki palota környékén.
Azt még nem tudni, hogy a hétvégén esedékes népszavazást bojkottálja-e az ellenzék. A bírói testületek viszont jelezték, hogy bizonyos feltételek teljesülése mellett hajlandóak felügyelni a szavazást. Az ellenzéki pártoknak az a fő kifogásuk, hogy az alkotmány tervezetet egy olyan testület készítette, amelyben túlnyomórészt a Morszi elnököt támogató iszlamisták foglalnak helyet.