A miniszterelnök letartóztatásáról kedd hajnalban kezdtek „szivárogni” az első hírek. Először a politikus egyik közeli munkatársa szólalt meg, majd egyre több forrás erősítette meg, hogy valóban elhurcolták a kormányfőt a katonák. A kormányfő letartóztatását Amadou Haya Sanogo, a tavaszi puccsot irányító katonai junta vezetője rendelte el.
A részletekről egyelőre annyit lehet tudni, hogy a katonák egy Bamakó közeli laktanyából, a tavaszi puccsisták bázisáról indultak a kormányfői rezidenciára. Betörték az ajtót, és nem kimondottan barátságos stílusban közölték a politikussal, hogy most velük kell tartania. Arról nem érkeztek jelentések, hogy a rezidenciának volt-e őrsége, és ha igen, volt-e összetűzés. A puccsisták szóvivője azt mondta, hogy a miniszterelnök „feszültséget gerjesztett” az országban, nem tett meg mindent az állami intézmények hatékony működéséért, Mali érdekeiért, ezért viszik el. Néhány óra elteltével a kormányfő bejelentette a televízióban: kabinetjével együtt lemond. Az nem világos, hogy szabad akaratából, vagy kényszer hatása alatt lépett a nyilvánosság elé, mindenesetre a Reuters beszámolója szerint meglehetősen idegesnek tűnt. Több forrás megerősítette, hogy az elnök éppen Franciaországba készült, egyes hírek szerint gyógykezelésre, mások szerint inkább az otthoni káosz elől menekült, de időben „lekapcsolták”
Egy kérdés tehát tisztázódott, az viszont nem világos, hogy most éppen ki az úr Maliban, amely gyakorlatilag kettészakadt, északi részét tavasz óta a kormánnyal szemben, az al-Kaidával viszont szövetségben álló iszlamista fegyveresek ellenőrzik. De most éppen nincs kormány. A tavaszi puccsisták szóvivője kérdésre válaszolva úgy fogalmazott, hogy most nem történt puccs, csak a miniszterelnök mondott le, de az elnök, Diouncounda Traoré a helyén van. Csak éppen hallgat.