A túszok eredetileg hatan voltak, de egy közülük belehalt abba a sérülésébe, melyet az emberrablás során szerzett. Ő csádi állampolgár volt, de Nigerben dolgozott egy egészségügyi nem kormányzati szervezetnek. A csádi külügyminisztérium elítélte a gyilkosságot. A Mujao egyébként bocsánatot kért a túszoktól és sajnálatos félreértésről beszélt.
Francia hírszerzők szerint a túszejtés sajátos cselfogás volt, mellyel az iszlamista milicisták el akarták terelni a nigeri határőrség figyelmét egy olyan szállítmányról, mely Líbiából érkezett Nigeren át Mali északi részére. A szállítmány jelentős fegyver és lőszerkészlet volt, mely még Kadhafi raktáraiból származott és ezentúl az iszlamista milíciákat erősíti Mali északi részén.
Niger védelmi minisztere, aki az elnöki palotában szintén jelen volt, amikor az elnök fogadta a túszokat, kijelentette: a jövőben igyekeznek hermetikusan lezárni Niger határait. A Szaharában ez kissé problematikusnak látszik, de Niger védelmi minisztere utalt rá, hogy külföldről, mindenekelőtt Franciaországból segítséget kapnak ahhoz, hogy határaikat lezárják a terroristák előtt. A Mali északi részén tervezett katonai felszabadító akció szempontjából létfontosságú, hogy az iszlamista milíciák utánpótlását elvágják. Ezért Hillary Clinton amerikai külügyminiszter arra kérte Algériát, hogy ha nem is támogatja a katonai intervenciót Mali északi részén, legalább a határait zárja le, hogy az iszlamista milíciák ne juthassanak utánpótláshoz Mali északi részén.