Komoly felháborodást váltott ki a helyiekből a rendőrség erőszakos fellépése a tüntetőkkel szemben, ezért a halálos áldozatokkal járó utcai tiltakozások után ismét kivonultak az utcára. Sokan a gumiabroncsokat gyújtottak fel az utcán és a helyi kormányzó, illetve a kartúmi rezsim távozását követelték. A rendőrség most sem kímélte a tüntetőket, akik ellen könnygáz-gránátokat vetettek be.
A Sudan Change Now ifjúsági szervezet azt jelentette, hogy a rendőrség a keddi tüntetéseken éleslőszert is bevetett. Az szervezett információi szerint nem 8-an, hanem 12-en haltak meg. A rendőrség azóta nem adott ki tájékoztatást a történtekről, csupán annyit közölt, hogy a demonstrálók felgyújtottak egy benzinkutat és egy rendőrállomást. Emellett kövekkel dobáltak meg több kormányzati épületet.
Kartúmi demonstrálók is megerősítették, hogy a rendőrség előszeretettel vetett be könnygáz-gránátokat és gumilövedékeket ellenük. Emellett gyakran meg is verték őket. A kartúmiak viszont elmondták: a hatóságok a fővárosban ügyelnek arra, hogy egyik tüntetőből se csináljanak mártírt.
1964-ben, az „októberi forradalmat” egy diák, Ahmed al-Qureshi halála váltotta ki. Kartúmban akkor hatalmas tömeg vonult ki az utcára, végül megbukatták az akkor uralkodó katonai vezetést. Az 1985-ös gazdasági válság idején pedig ismét hatalmas tüntetések robbantak ki a fővárosban, amelyek végül Gaafar al-Nimeriry elnök leváltásához vezettek. A tüntetők többször jelezték, hogy büszkék a múltjukra és készek ismét tömegtüntetésekkel távozásra bírni a jelenlegi rezsimet. Csakhogy a történelmet a rezsim is ismeri, és nem szeretné, ha az megismétlődne.
Szakértők szerint kicsi annak az esélye, hogy a darfuri tüntetések folytatódjanak és átterjedjenek más városokra és régiókra, mert Darfur rendkívül elzárt terület és a helyiek is megosztottak, több szempontból is. A helyi arabok a kartúmi vezetést támogatják, míg a nem arab törzsek a lázadó szervezetek mellett álnak.