Natasha Smith riportot szándékozott készíteni az egyiptomi forradalom központjában amikor: “több száz férfi rám rontott, letépték a ruhámat. Olyanok voltak, mint a vadállatok!”Néhány egyiptomi férfi és nő segíteni próbált, de a többség kíváncsian figyelte az eseményeket. A brit újságírónő később tiltakozott, de az egyiptomi hatóságok kétségbe vonták az állításait.
“Lehet, hogy a brit újságírónő eltúlzott egy két dolgot, de a szexuális erőszak sajnos mindennapos valóság a Tahrir téren és környékén”- nyilatkozta a Le Monde-nak a Nazra nevű szervezet vezetője. Ez a szervezet a nők jogaiért küzd Egyiptomban. Egy tucat hasonló esetről tudnak ott beszámolni, mind az elmúlt napokban történt. Az áldozatok többnyire egyiptomiak vagy arab országokból származó nők, akik azért jöttek a Tahrir térre, hogy kiálljanak a forradalomért.
Június 8-án különleges tüntetést szerveztek: a szexuális erőszak ellen akartak tüntetni a Tahrir téren. A hatóságok példátlan brutalitással oszlatták fel a tüntetést, amely el sem jutott a Tahrir térre.”Nehéz kimondani és még nehezebb igazolni azt, hogy a nők elleni csoportos erőszak végrehajtói a kormány illetve a hadsereg emberei. Pontosabban olyan gengszterek, akiket a hatalom erre használ fel.”- mondta a nők jogaiért küzdő Nazra szervezet vezetője.
“Erre a hatalom azt válaszolja, hogy ezek a szexuálisan túlfűtött emberek elveszítik a fejüket, ha nyugati módon öltözött nőt látnak. De hogy kerül ennyi szexuálisan túlfűtött erőszakos ember egyidőben a Tahrir térre? Miért az olyan nőkre vetik rá magukat, akikről feltételezik, hogy valami közük van a sajtóhoz?”
Jellemző, hogy a kórházak többnyire megtagadják, hogy látleletet vegyenek fel az áldozatokról. A hatóságok nem hajlandók vizsgálatot indítani, és ha mégis megteszik ezt, akkor “szexuális zaklatás” a vád, nem pedig nemi erőszak. Ez persze nem véletlen: a saria szerint a nemi erőszakért halál jár!
Végül a női jogok harcosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a Tahrir tér és környéke bűnözők tanyája lett, és emiatt érdemes óvakodni. Alkonyat után férfiaknak sem ajánlatos arra járni, mert a közbiztonság nagyon megromlott Kairóban. A forradalom főterére kíváncsi turisták nemcsak a pénztárcájuk elrablását kockáztatják, de olykor az életüket is abban az Egyiptomban, ahol a rendőrség sokkal inkább a hatalom ellenfeleivel van elfoglalva, mint a külföldi turisták biztonságának védelmével.
(Visited 1 times, 1 visits today)