1957 – Tunézia elnyerte függetlenségét
Az országnak ekkor sikerült elszakadnia Franciaországtól Habib Bourguiba vezetésével, akit később az első tunéziai elnökké választottak. Bourgiba mély politikai és társadalmi változásokat indított el. Az iszlámban visszatartó erőt látott, így a vallási vezetők hatalmát jelentősen megnyirbálta: eltávolította őket az oktatásból és az igazságszolgáltatásból ( a saria bíróságok felszámolásával). A templomok és az ezeket támogató személyek vagyonát elkobozták. A vallásos lakosság körében felháborodást váltott ki radikális fellépése, zavargások kezdődtek. 1987 novemberében a belügyminiszter, Zine el-Abidine Ben Ali az elnököt mentálisan alkalmatlannak nyilvánította a vezetésre és egy vértelen puccsal magához ragadta a hatalmat, ebben az akcióban még saját pártja sem támogatta. A következő választásokon a fő ellenzéki párt nem vett részt, így Ben Ali elsöprő győzelmet aratott.
Ben Ali diktatórikus hatalma megosztotta a tunéziaiakat, és a magas munkanélküliség és korrupció következményeként tüntetéssorozat kezdődött, amely aztán arab tavaszként vonult be a történelembe és végigsöpört az arab világon. Ben Ali 2011. január 14.-én lemondott.
2007 – A kongói Demokratikus Köztársaságban több hegyi gorillát megöltek
Négy vagy több gorillát lelőttek a Virunga Nemzeti Parkban, mely 380 hegyi gorilla otthona, vagyis a világon élő populáció 50 százalékának ad otthont. A veszélyeztetett faj tagjainak legyilkolása általában az orvvadászok bűne, ez esetben nem erről volt szó. A feltételezések szerint lázadók ölték meg az állatokat, akik úgy gondolták, hogy a veszélyezettet faj irtása egyik módja a hatóságok támadásának, a károkozásnak. Ezzel a 2007-ben megölt állatok száma hétre nőtt, melyekből kettő ezüsthátú gorilla volt.
Forrás: