A dél-szudáni hadsereg szóvivője, Philip Aguer azt mondta, hogy egy Antonov repülőgép két Mig-29-es vadászgép kíséretében bombákat dobott Abiemnon településre és a környéken található olajmezőkre. A térségben rendkívül kedvezőtlenek a terepviszonyok és a kommunikáció is akadozik, ezért nem tudott megbízható információkkal szolgálni a keletkezett károkról. A szudáni légierő gépei Rubkonát is bombázták. A bombák egy helyi piactérre csapódtak be, két civil meghalt, az egyikük egy kisgyermek. A Unity tartomány fővárosának számító Bentiu ellen is légitámadásokat hajtott végre a szudáni légierő. Helyiek elmondták, hogy a Mig-29-es egy stratégiai fontosságú hidat vett célba, az köti össze Bentiut Rubkonával és a környező településsekkel. A hidat n a szudáni légierő egyébként már egyszer megpróbálta lerombolni. A dél-szudáni hadsereg a bombázások után csapatokat küldött az érintett területekre. Egyes hírek szerint a szudáni hadsereg tankokkal és nehéztüzérséggel már átlépte a dél-szudáni határt. Philip Aguer szóvivő elmondta, hogy a déliek egységei Laloba, Teshwin és Panakuac közelében tűzpárbajt vívnak az északiakkal.
A dél-szudáni katonai hírszerzés főnöke, Mac Paul tábornok azt mondta, hogy a mostani légicsapások Kartúm „hadüzeneteként” értelmezhetőek. A déliek szerint az északiak kihasználták a lehetőséget, hogy a déli csapatokat visszavonták Hegligből és ezért lendültek támadásba. Dél-Szudán korábban azzal indokolta Heglig feladását, hogy el akarják kerülni a háborút Szudánnal és békés úton szeretnék rendezni a vitás kérdéseiket. A háborús bűnökkel vádolt Omar Hassan al Bashir szudáni elnök április 23-án Hegligbe utazott, ahol kijelentette, hogy nem tárgyalnak többet a dél-szudániakkal. Szerinte a dél-szudániak csak az erőből értenek, a szóból nem.
Az ENSZ főtitkára elítélte a szudáni légicsapásokat és felszólította Kartúmot, hogy szüntesse be a támadásokat. Ban Ki Moon szerint a két ország közötti vitás kérdéseket nem lehet erőszak útján megoldani. Az Amerikai Egyesült Államok külügyi szóvivője is elítélte a szudániak akcióját és hasonló követeléseket fogalmazott meg. Barack Obama elnök pedig tárgyalóasztalhoz hívta a két ország elnökét. Az Afrikai Unió is elítélte a támadásokat és felszólította a szembenálló feleket, hogy fejezzék be az értelmetlen háborúskodást. Az Európai Unió pedig közleményben ítélte el a történteket.