A helyi lakók értesítették a rendőröket, hogy egy fegyveres banda lopja a vasúti síneket. A rendőrök rögtön akcióba lépett és sikerült meglepniük a síntolvajokat, akik ócskavasként akarták értékesíteni a zsákmányt. De a meglepetés csak átmeneti volt, a tolvajok tüzet nyitottak a rendőrökre. A bandának sikerült elmenekülnie, de tagjai megfenyegették a helyi lakosokat, hogy bosszút állnak rajtuk, ha nem tartják a szájukat.
Nemrég Kairó északi negyedében egy családi leszámolás történet, amelynek öt halálos áldozata volt. A viszály olyannyira eldurvult, hogy a szembenálló felek házakat és egy raktárt is felgyújtottak. A Sinai-félszigeten pedig gyakoriak a rablások, amlyeket főleg a helyi beduinok követnek el.
Az egyiptomi közbiztonság romlása annak a következménye, hogy a 2011.január 25-én kirobbant tömegtüntetések után az egyiptomi vezetés feloszlatta a sokak által gyűlölt belbiztonsági szolgálatot és sok rendőr kirúgott. Ráadásul sok elítélt van szökésben, ők még a tömegtüntetések idején szabadultak ki a börtönökből. A katonai vezetésnek és a kormánynak eddig nem sikerült megoldást találni a közbiztonság javítására. A parlamentben sokan a belügyminisztert tették felelősé, mert szerintük alkalmatlan a poszt betöltésére. Sok politikus szerint viszont az ország rossz gazdagsági helyzete, a munkanélküliség és a szegénység miatt romlott a közbiztonság. Egyiptomi ellenzéki aktivisták viszont úgy gondolják, hogy politika értelemben van a haszonélezője a helyzetnek: a jelenlegi, átmeneti katonai vezetés, amelynek tagjai így akarják bizonyítani, hogy a hadsereg nélkül nem lehet stabilizálni és irányítani az országot. A katonai vezetés a vádak ellenére kitart amellett, hogy a májusi elnökválasztás után átadja a hatalmat a civileknek.