A rendőrök és a katonák nem kímélik a tüntetőket, akik ellen könnygázgránátokat és gumibotokat vetettek be. A demonstrálók rendszerint kövekkel, Molotov-koktélokkal és üvegekkel dobálják meg a kivonuló biztonsági erők embereit, nem sok eredménnyel. A tüntetések epicentruma továbbra is a Tahrir tér és a kormányzati épületek környéke. A legsúlyosabb összecsapások a belügyminisztérium és a Tahrir téren voltak. A biztonsági erőknek többször is sikerült elkergetni a tüntetőket, de azok a mellékutcákban rendezték soraikat és visszatértek. A tiltakozók Tantawi tábornok távozását követelték, de voltak, akik egyenesen a tábornok kivégzését akarják. Kamal al Ganzuri miniszterelnök elítélte a zavargásokat és a tüntetőket „ellenforradalmároknak” nevezte. Ezzel a kijelentésével csak olajat öntött a tűzre. A miniszterelnök cáfolta azokat a híreket, hogy a biztonsági erők éles lőszert használtak a tüntetők ellen. Az egyiptomi egészségügyi minisztérium azt jelentette, hogy a hétvégi zavargásokban legalább 10-en meghaltak.
Közben folyik a médiaháború is Egyiptomban. Egyre több olyan videó felvétel kerül fel az internetes megosztóhelyekre és közösségi oldalakra, amelyek a katonák brutalitásáról tanúskodnak. Legutóbb egy olyan felvétel verte ki a biztosítékot, amin jól látható, hogy a katonák egy nőt ráncigálnak a földön. A felvételen az is látszik, hogy a nő segítségére siető férfit alaposan megverik.
A legfrissebb zavargások a törvényhozási választások második szakaszában robbantak ki. A tüntetők főleg a katonai vezetés ellen tiltakoznak, mert szerintük a tábornokok lassan haladnak a hatalom átadással. Emellett egyre többen azzal vádolják a katonákat Egyiptomban, hogy megsértik az emberi jogokat és brutálisan bántalmazzák a békés tüntetőket. A választások eddigi részeredményei szerint a Muzulmán Testvériség pártja, az Igazság és Egyenlőség mozgalom vezet. Második helyen a keményvonalas szalafisták állnak, míg a harmadik helyen a liberális koalíció tanyázik.