Ennek része, hogy producensként lehetővé teszi, hogy az egyesület dokumentumfilmet forgasson Rosti Pálról, az első magyar utazóról, a hazai fotográfia kiemelkedő úttörőjének életútjáról és ezzel segítse latin-amerikai fotóinak hazai megismertetését.
Rosti Pál 1856-58 között mind technikailag, mind esztétikailag tökéletes tájfotókat készített Kubában, Venezuelában és Mexikóban. Bár erről itthon is megjelent az Úti emlékezetek Amerikából című könyve, neve kevesek számára ismert.
A meglévő lehetőségeket kihasználva az elkövetkezendő hónapokban a Latimo Egyesület a Magyar Külügyminisztérium támogatásával, valamint az érintett országok – Venezuela és Kuba – nagykövetségeinek segítségével a helyszínen dokumentálja Rosti Pál életművét és dokumentumfilmet forgat a fellelhető emlékekről Venezuelában és Kubában. A film harmadik helyszínén egyelőre még nem történik forgatás.
A magyar fényképezés egyik legnagyobb alakja Barkóczi Rosti Pál. Neve ugyan nem szerepel az általános és középiskolai tananyagban, a róla szóló ismeretek nem tartoznak egy átlag magyar ismeretvilágába. Pedig a művelt, a haza javát szem előtt tartó művelt középnemesi réteg egyik legkiválóbb képviselőjevolt, és egy végiggondolt, következetesen megvalósított életprogram az övé.
Balogh Sándor és a film megvalósításában részt vevők – Dr. Herczeg György, az ötlet gazdája, Dávid Gyula Venezuelában élő operatőr és Kaszab Zsuzsa újságíró – egyetértenek abban, hogy eme kulturális emlékek közkinccsé tétele és ezzel a megőrzése mindannyiunk érdeke.
Az egyesület a latin-amerikai–magyar kapcsolatokat az említett térség eseményeinek hírportálján (latimoport) történő bemutatásával ápolja, a kulturális értékeket pedig a térséget hozzánk közelebb hozó könyvek kiadásával támogatja. A Rosti Pálról készülő filmmel pedig producensként is részt vállal a közös kulturális értékek megőrzésében. A film forgatása júniusban kezdődik, a dokumentumfilm elkészülte december végére várható.